بسته بندی زالو

زالونوعیکرم حلقویاز گروه کرم های آبزی و از راستهآرواره داراناست. بدن این جانور که بین ۳ تا ۲۵ سانتیمتر و عرض بدن حدود ۱ سانتیمتر است، قابلیت انقباض و انبساط فراوانی دارد. در جلوی بدن زالو بادکشی وجود دارد که مرکب از دو حلقه است که دهان در این ناحیه واقع شده است. در انتهای بدن نیز یک بادکش مدور شامل هفت حلقه وجود دارد که زالو توسط این بادکش، خود را به یک نقطه متصل می کند؛ در واقع این بادکش نقطه اتکایی برای حرکت کردن است. زالو سه فک دارد که هرکدام ۱۰۰ دندان دارد؛ یعنی در مجموع یک زالو حدود ۳۰۰ دندان فوق العاده ریز دارد.

با توجه به تنوع آب و هوایی ایران، امکان پرورش و صادرات آن زالو به خوبی فراهم است. در سال های اخیر نیز استفاده از زالوی طبی در ایران و سایر نقاط دنیا روبه رشدبسته بندی زالوبوده است. ایران زیستگاه بهترین نژاد زالوهای طبی یعنی <<هیرودو اورینتالیس>> است. تا کنون ۶۳۰ نوع زالو شناسایی شده است که تنها ده نوع آن درمانی و سایر گونه ها گوشت خوار یا سمی هستند.

بیشتر زالوها در اطراف آب های شیرین زندگی می کنند. با این حال برخی از گونه های این جانور را می توان در خاک و اطراف دریاها نیز پیدا کرد. بسیاری از کشورهای جهان که اقلیم مناسبی برایپرورش زالودارند، به کار پرورش، تکثیر و صادرات این جاندار روی آورده و درآمدهای کلانی از آن کسب می کنند. نگاه اصولی و برنامه های تسهیل گر و حمایتی برای پاگرفتن این صنعت و همچنین تکمیل زنجیره تولید و صادرات آن در ایران ضروری به نظر می رسد.

در شرایطی کهزالو درمانیبدون مجوز در منزل و از سوی افراد غیرمتخصص در حال انجام شدن است، پرورش زالو به شکل صحیح ضروری است. این اقدام باید در مراکز معتبر در شرایط خاص پلمب و بسته بندی شده و دارای سیب سازمان سلامت و غذا و دارو باشد تا جایی که پس از مصرف و برای معدوم سازی برگشت داده شود.

روش تغذیه زالوها چگونه است؟

زالوها اغلب غذا نمی خورند؛ چون با یک بار تغذیه، مقدار زیادی غذا دریافت و ذخیره می کنند. با این حال تغذیه آنها از خون داران یا گیاهانی مانند نیلوفر آبی است. امروزه استفاده از زالو برای موارد مختلف آغاز شده است. طبق برخی اخبار درباره تحقیقات علمی روی بزاق زالو، ماده موجود در بزاق زالوی طبی، باعث پیشگیری از ه شدن خون می شود و می توان آن را برای انسانها به کار برد، اما هنوز این تحقیقات به صورت رسمی در نشریات علمی منتشر نشده اند.

گفته می شود می توان از مواد ضد انعقادی موجود در بزاق زالو برای درمان بیماری های قلبی و عروقی مانند سکته قلبی و مغزی استفاده کرد. زالوهای طبی می توانند بزاق خود را بدون صدمه زدن ترشح کنند، ه های خون را از بین ببرند و باعث گردش بهتر خون در بافتها شوند؛ به این ترتیب احتمال بهبود بیماری قانقاریا یا همان نرسیدن خون به اندامها کاهش می یابد.

بهترین روش بسته بندی زالو چگونه است؟بسته بندی زالو

خرید و فروش هر محصول مستم آن است که بتوانیم محصول را به درستی به دست مشتری برسانیم که این کار نیاز به دانش کافی درباره نوع محصول و انواع روش های جدید بسته بندی است. بسته بندی ماهیتاً یک عامل است که می تواند وظیفه ی محافظت کالای بسته بندی شده را در مقابل عوامل تخریب انجام دهد و علاوه بر آن قابلیت حمل و نقل را برای هر کالایی فراهم سازد ، و نوآوری می تواند در زمینه های تکنیکی و هنری کالا را برای بازار جالب توجه کرده و از این نقطه نظر میان کالا و مصرف کننده رابطه ی نوینی برقرار سازد. بسته بندی و انتقال محصولاتی مانند زالو به عنوان یک موجود زنده سختی ها و محدودیت هایی دارد.

بهتریننحوه ارسال زالوبه صورت کمپرس یخ است. بعد از اینکه سفارش خود را از مشتری دریافت کردید و از نشانی مطمئن شدید، باید شمارش و بسته بندی بار زالو برای ارسال به مقصد را انجام دهید.

وسایل مورد نیاز برای بسته بندی و ارسال زالوبسته بندی زالو

یک عدد یخدان کوچک یونولیت: داخل هر یخدان کوچک می توان تا چند هزار زالو قرار داد.

کیسه به تعداد مورد نیاز: داخل هر کیسه می توان بین ۵۰ الی ۵۰۰ عدد زالو قرارداد.

بست پلاستیکی به تعداد مورد نیاز

پنبه یا گلوله های گِلی رُسی برای تامین رطوبت داخل کیسه ها

کمپرس یخ به تعداد مورد نیاز: می توانید با توجه به اندازه یخدان از کمپرس یخ کوچک یا بزرگ استفاده کنید.

آدرس دقیق و سایر مشخصات جهت چسباندن روی بسته

ابتداتمام وسایل را آماده کردهو سپس زالوها را می شماریم. داخل هر کیسه بسته به تعداد سفارش میlrm;توانید از چند عدد تا ۵۰۰ عدد زالو قرار دهید و در کیسه ها را محکم و اصولی ببندید. در مرحله بعد کمپرس های یخ را داخل یخدان یونولیتی قرار دهید و کیسه حاوی زالوها را که داخل آن پنبه یا گلوله گلیوجود دارد، روی یخ قرار می دهیم.
در آخرین مرحله، کمپرس یخ و کیسه ها را در جای خود تثبیت کرده و از ثابت بودند آنها داخل یخدان مطمئن می شویم. می توانید در یونولیتی یخدان را با چسب پنج سانتی متری مهر و موم کنید.
در انتهای کار هم برگه آدرس و سایر مشخصات فرستنده و گیرنده را روی یخدان بچسبانید. اگر نحوه بستن و ارسال بار را به طور اصولی انجام دهید، یخدان یونولیتی حاوی کمپرس یخ حداکثر بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت قابلیت نگهداری از زالوها را دارد.

سود پرورش زالو چقدر است؟

فعالان این حوزه می گویند رعایتآموزش های لازم در زمینه پرورش و تکثیر زالومی تواند به شما در بهبود میزان بازدهی پرورش زالو موثر باشد. در زمینه پرورش زالو باید گفت که یک پرورش دهنده، در فصل بهار که بهترین زمان برای شروع به کار است، باید لارو زالو را با قیمتی حدود ۱۳۰۰ تومان تهیه کند. پرورش دهنده می تواند بعد از گذراندن یک دوره شش تا ۹ ماهه زالوها را در سایزهای آرایشی یا طبی با قیمتی حدود ۳۵۰۰ الی پنج هزار تومان در فصل زمستان به فروش برساند؛ به این ترتیب سودی معادل سه تا پنج برابر به طور ناخالص عاید پرورش دهنده می شود. اگر هزینه های انرژی و نیروی کار را از این سود ناخالص کم کنید، به درآمدزایی شفاف تری در این زمینه می رسید.

تقویت SEO در وب سایت وردپرس

نکاتی در زمینه روانشناسی برای اثربخشی وب سایت شما

آیا تجارت الکترونیک شما برای بازگشت به مدرسه آماده است؟

زالو ,های ,بسته ,یک ,پرورش ,یخدان ,بسته بندی ,و از ,می توان ,کمپرس یخ ,است که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

gtb90 tioschoonsazo chap-honar iloveyoumz domestictours ebatdofun pregnancystudio fanosrayanehp touristgah hardwareiran