تجهیزات مورد نیاز پرورش زالو

تجهیزات مورد نیاز پرورش زالوی طبی تنوع زیادی دارند، با این حال هزینه زیادی ندارند و شما می توانید با صرف هزینه مناسبی آنها را برای مزرعه خود تهیه کنید.پرورش زالوامروز بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و کشور ایران نیز اقلیم مناسبی برای پرورش این جاندار دارد.زالومصارف متعددی از تهیه برخی داروها تا روغن های مختلف دارد و ظرفیت امکان صادرات آن به کشورهای دیگر نیز فراهم شده است.

مزرعه پرورش زالو نیاز به تجهیزات ویژه ای دارد. خرید بعضی از آنها در بعضی مواقع لازم و در برخی موارد نیز غیرضروری است. این تجهیزات با توجه به نوع و روش فعالیت متغیر هستند. در ادامه مواردی از این وسایل ضروری اشاره می شود.

دماسنج،PHسنج، خط کش، ذره بین:تجهیزات مورد نیاز پرورش زالو

از جمله تجهیزات بسیار ضروری برای پرورش زالو دماسنج، PH سنج، خط کش و ذره بین است. هر یک از این تجهیزات کاربرد خاصی دارند. ساده ترین وسیله برای تعیین دمای آب دماسنج است. برای این کار دو نوع دماسنج جیوه ای و الکلی وجود دارد. نکته مهم چک کردن مرتب دمای آب و ثبت آن در چک لیست است. برای نحوه محاسبه دمای آب نیز باید دماسنج را در انتهای مخزن در آب قرار دهید. بعد از چند ثانیه که دما مشخص شد و دماسنج روی عدد ثابتی ایستاد، آن را از روی درجه بندی می خوانید. اگر دمای آب به هر دلیلی بالا یا پایین باشد، باید به سرعت آن را تنظیم کنید.

تنظیمPHآب با استفاده از دستگاهPHسنج:

PH آب یکی از مهم ترین موارد درپرورش تمامی آبزیاناست. کنترل مرتب و منظم این فاکتور اهمیت بسیار زیادی دارد. میزان این فاکتور باید به صورت دائم چک شده و در چک لیست وارد شود. در شرایطی که PH آب را با استفاده از دستگاه اندازه گیری کردید و عددی غیر عادی دیده شد، آب باید به سرعت تعویض شده تا زالوها تلف نشوند.

دستگاه PH سنج یک سنسور دارد که باید در آب قرار داده شود. بعد از این که دستگاه بعد از مدت زمانی یک مقدار عددی ثابت را نشان داد، میزان PH مشخص می شود.

یکی از ابزارهای مورد نیاز برای پرورش زالو، ذره بین است. همه کسانی که در زمینه تولید،تکثیر و نگهداری زالوفعالیت دارند نیازمند استفاده از این وسیله هستند. ذره بین برای رصد سلامت زالو مورد استفاده قرار می گیرد؛ چون می تواند در مراحل اولیه به تشخیص سریع و زود هنگام بیماری کمک کند. ذره بین این امکان را ایجاد می کند که تدابیر لازم برای درمان یا جداسازیزالوهای بیماراز سالم به سرعت انجام شود.

کسانی که می خواهند لاروها را از نظر نژادی تشخیص دهند، استفاده از این وسیله ضروری است. از مزایای دیگر استفاده از ذره بین جداسازی لاروهای تغذیه شده از تغذیه نشده است. ذره بین می تواند وسیله کمکی بسیار مفیدی در مراحل بعد از کو گیری و رصد کردن بهتر کو ها در مراحل رشد باشد.

خط کش مخصوص این کار نیز برای اندازه گیری طول و عرض زالوها کاربرد دارد. فرآیند افزایش اندازه معمولا بعد از بازه غذادهی زالو ها اتفاق می افتد؛ بنابراین برای مشخص شدن میزان رشد جاندار می توان از این وسیله استفاده کرد.

قفسه فی سه متری و چهار طبقه ای نیز برای مزارع پرورش زالو ضروری هستند.

رطوبت سنج:

از رطوبت سنج نیز برای کنترل رطوبت محیط استفاده می شود. در کنار آن این تجهیزات نیز دستگاه ldquo;TDS rdquo; سنج یا سختی سنج آب باید خریداری شود. سختی آب یکی از فاکتورهایی است که در فرآیند پرورش زالو اهمیت دارد.

سفال بدون لعاب، کمپوست یا خزه، شن نخودی سفید، سنگ و گیاه:

این لوازم برای استفاده درون آبی که زالو در آن نگهداری می شود، ضروری است. سفال و آجر برای پوست اندازی زالو در یک محیط مصنوعی، بسیار مفید هستند.

مخزن و وان آب: برای این کار می توان از مخازن پلی اتیلن نیزاستفاده کرد. این نوع تجهیزات ضد قارچ و جلبک هستند؛ بنابراین محیطی کاملا بهداشتی برای زالوها فراهم می شود. وان های مخصوص هم معمولا از جنس پلی اتیلن استفاده می شود. وان ها معمولا به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در میزان ضخامت جداره است. نوع سبک آن از نظر قیمتی مناسب تر است.

وسایلی همچون پایه فی نصب وان، تانکر آب، شیر آلات کامل، لوازم تاسیساتی و لوله کشی نیز در مزرعه شما ضروری هستند. کاربرد شیرآلات و اتصالات نیز این است که بتوان آب را به راحتی به سمت وان های محل نگهداری زالو هدایت و از آنجا آب را به فاضلاب منتقل کرد.

تجهیزات مورد نیاز پرورش زالودستگاه برق اضطراری، دستگاه اکسیژن ساز، پمپ آب مخصوص، دستگاه تصفیه آب:

اینتجهیزاتبرای تصفیه مداوم آب استفاده می شوند و باید به طور مرتب از سالم بودن آنها مطمئن شوید. بعد از تغذیه زالوها، عملیات اکسیژن رسانی به آنها با استفاده از دستگاه اکسیژن ساز انجام می شود.

کولر گازی و فن، بخاری ، بخاری آبی / آکواریومی:

این تجهیزات برای تنظیم دمای محیط آب است. زالوها به تغییرات دمایی بسیار حساس هستند؛ این دما باید روی مقدار ثابتی تنظیم شود. فن ها علاوه بر رفع بوی بد تولید شده در محیط، می توانند رطوبت آن را نیز حفظ کنند.

دستگاه تی دی اس، مه پاش دستی، دستگاه ازن، دستگاه واهب:

از این تجهیزات تنظیم رطوبت محیط استفاده می شود.

پنس و پت بدون در:تجهیزات مورد نیاز پرورش زالو

از این دو وسیله برای شمارش زالو کم گرفته می شود. سر پنس ها نیز باید پهن باشد.

روپوش و کلاه، دستکش لاتکس:

این تجهیزات برای رعایت بهداشت فردی افراد مشغول در مزرعه و همچنین جلوگیری از انتقال آلودگی و بیماری به زالوهایی است که در محیط مزرعه پرورش داده می شوند.

سینک کوچک پایه دار، تشت، الک، توری نخی، کش:

توری ها و کش ها به عنوان در پوش روی در وان و محفظهنگهداری زالو هابرای جلوگیری از فرارکردن آنها استفاده می شود. تشت ها نیز برای تغذیه کردن زالو ها استفاده می شود. اندازه قطر الک و تشت ها نیز باید یکسان باشد. از سینک هم برای تعویض آب ظرف های نگهداری زالو کمک گرفته می شود. شست وشوی ظرف ها هم با استفاده از این سینک ها انجام می شود.

ترازوی دیجیتال پرتابل:

از این وسیله برای اندازه گیری وزن زالوها در بازه های زمانی و سنین مختلف استفاده می شود.

تقویت SEO در وب سایت وردپرس

نکاتی در زمینه روانشناسی برای اثربخشی وب سایت شما

آیا تجارت الکترونیک شما برای بازگشت به مدرسه آماده است؟

آب ,استفاده ,زالو ,نیز ,ها ,تجهیزات ,می شود ,از این ,استفاده می ,استفاده از ,ذره بین

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

lasermoo moh3131 ayegh voicecenter zire seramikiworld safeschool1398 cottageslove quattrakcommdod postad123