اثرات درمانی زالو

زالو درمانیاز دوران مصر باستان روشی مرسوم برای درمان ناهنجاری های سیستم عصبی، درمان مشکلات مربوط به دندان، مراقبت از پوست و عفونت ها بوده است. از آنجا که بزاقزالوحاوی پپتیدها و پروتئینrlm;های مربوط به ه کردن خون است، امروزه درجراحی پلاستیکو دیگر جراحی های میکروسکوپی از آنها استفاده فراوانی می شود. این ترشحات به عنوان ماده ضد انعقاد نیز شناخته میrlm;شوند. خون رسانی زالوها به زخم و جراحت ها در بهبودی آنها تاثیر بسزایی دارد.

استفاده از روش زالو درمانی به دلیل توانایی آنها برای نیش عمیق و ایجاد خونریزی حتی پس از جدا شدن از محل زخم به سایر روشrlm; های درمانی ترجیح داده میrlm;شود. اندازه زالوها پس از اتمام مکیدن خون میrlm;تواند به طول ۱۲ سانتیrlm;متر برسد. آنها دارای مکندهrlm; های قدامی و خلفی هستند که در انتهای باریک سر قرار دارد. مکنده قدامی ۳ آرواره دارد که هر کدام شامل۶۰ تا ۱۰۰ دندان برای گاز گرفتن است. مکنده خلفی برای خزیدن استفاده میrlm;شود.

زالو درمانی به چه صورت انجام میrlm;شوداثرات درمانی زالو

زالوهای طبیدارای سه آرواره با ردیفrlm; های ریز دندان هستند. آنها از طریق وارد کردن دندانrlm; های خود به درون پوست فرد بیمار ماده ضد انعقاد خون را از طریق بزاق خود وارد خون میrlm;کند. در مرحله بعد آنها مجاز به استخراج خون به مدت ۲۰ تا ۴۵ دقیقه از شخص تحت درمان هستند. این مقدار خون تقریبا برابر با ۱۵ میلیrlm; لیتر برای هر زالو است. استفاده از زالو درمانی در موارد متفاوتی به کا گرفته میrlm;شود. از جمله این شرایط میrlm;توان به افراد در معرض قطع عضو به دلیل ابتلا به دیابت اشاره کرد، همچنین افراد مبتلا به بیماریrlm; های قلبی، و کسانی که تحت عمل جراحی زیبایی قرار دارند و احتمال از دست دادن بافتrlm; های نرم بدن در آنها وجود دارد. زالو درمانی برای درمان ه شدن خون و واریس نیز بسیار توصیه شده است. استفاده از زالو درمانی دارای محدودیتrlm; هایی است از جمله افراد مبتلا به کم خونی، دارای تصلب شرایین کاندیدهای مناسبی برای این انجام این درمان نیستند. زالو درمانی معمولا به کودکان زیر ۱۸ سال و ن باردار نیز توصیه نمیrlm;شود.

اثرات درمانی زالوفواید استفاده از روش زالو درمانی

زالوهازمانی که از خون شما تغذیه میrlm;کنند طیف وسیعی از ترکیبات فعال را منتشر میrlm;کنند که شامل موارد زیر است:

بیrlm;حسی موضعی:این ترکیب درد را کاهش داده و اجازه میrlm;دهد تا آنها بدون ایجاد درد برای بیمار به کار خود ادامه دهند.

گشادکننده عروق موضعی:این امر باعث افزایش جریان خون در منطقه نیش و بهبود تامین مواد غذایی در آن ناحیه میrlm;شود.

عوامل ضد انعقادی (هیرودین):این ترکیبات باعث میrlm;شوند که به هنگام مکیدن خون توسط زالو ه نشود.

مهار کنندهrlm; های تجمع پلاکتی (به عنوان مثال کالین):این ماده شیمیایی مانع از چسبیدن پلاکتrlm; ها به هم میrlm;شوند، همان روشی که برای درمان زخم استفاده میrlm;کنند.

در حقیقت مجموعهrlm; ای از مواد شیمیایی شگفتrlm; انگیز در بزاق زالو وجود دارد، از جمله حدود ۶۰ پروتئین متفاوت. در واقع بزاق زالو مجموعهrlm; ای از مواد شیمیایی است که پس از انتشار به داخل خون فواید سلامتی بسیار زیادی دارد. مطالعهrlm; ای نشان داد که زالوها در بهبود عملکرد شریانی در بین سالمندان اثر فراوانی دارند. شواهدی وجود دارد که نشان میrlm;دهد مواد شیمیایی استخراج شده از بزاق زالو به جلوگیری از متاستاز سرطان و تسکین درد ناشی از سرطان کمک میrlm;کند.

در حین درمان، زالوهای زنده به منطقه مورد نظر میrlm;چسبند و خون آن را میrlm;مکند. آنها از طریق بزاق خود پروتئینrlm; ها و پپتیدهای عامل خونrlm;ریزی آزاد میrlm;کنند و از ه شدن جلوگیری میrlm;کنند. این عامل گردش خون را بهبود میrlm;بخشد و از مرگ بافت جلوگیری میrlm;کند. زالو زخمrlm; های کوچک و Y مانند را پس از اتمام کار از خود باقی میrlm;گذارد که البته جای آنها بهبود میrlm;یابد.

مواد شیمیایی حاصل از بزاق زالو به داروهایی تبدیل شدهrlm; اند که میrlm;توانند بیماریrlm; های بسیاری را درمان کنند، در ادامه به اثرات درمانی استفاده از زالو اشاره میrlm;شود:

بیماری قلبی

به دلیل اثر مثبت زالو درمانی در بهبود جریان خون افراد مبتلا به بیماریrlm; های قلبی استفاده از این روش توصیه شده است. در چند سال گذشته زالو درمانی به عنوان یک درمان جایگزین قابل قبول برای مبتلایان به بیماری عروقی و اختلالات عروقی تبدیل شده است.

سرطان

بزاق زالو دارای تنظیمrlm; کننده ضد درد، ضد التهاب، مهارکننده پلاکت، ضد انعقاد، تنظیم rlm;کننده ترومبین (ترومبین یافاکتورII، پروتئینی است که برایانعقادخونلازم است) و همچنین اثرات تخریبی و ضد می ماتریکس خارج سلولی هستند. مطالعات بیشتر نشان داده است که این اثرات ممکن است طیف گسترده rlm;تری را شامل شود. با این حال، به افرادی مبتلا به سرطان خون استفاده از زالو درمانی توصیه نمی شود، اما نتایج تحقیقات نشان داده است استفاده از این روش پیشرفت سرطان ریه را در بیماران کند میrlm;کند.

خواص ضد التهابی و ضد ه ای

ترکیب های هیرودین و هیستامین در بزاق زالو موجب گشادی رگrlm; ها، افزایش جریان خون، کاهش درد و بی حسی شده و التهاب های موضعی و مزمن را درمان و مانع از ه شدن خون می شود.

سلامت چشم

اثرات درمانی زالو

با انداختن دو عدد زالو در اطراف چشم ها و مکیدن خون مویرگی چشم و ترشح هیرودین می توان هم کبودی دور چشم را برطرف و هم عوارض قند بر چشم ها را کاهش داد.

خاصیت درمانی در ریزش مو

فواید زالو درمانیبرای گردش خون باعث شده است که برخی از افراد از زالو درمانی نیز برای درمان طاسی و ریزش مو در پوست سر استفاده کنند.

خاصیت آنتیrlm;بیوتیکی

وجود آنزیم های هیستامین و هیالورونیداز دربزاق زالو، خاصیت آنتی بیوتیکی را ایجاد کرده که در درمان عفونت ،اسهال خونی و دیفتری و میکروب موثر می باشد.

طراوت پوست و درمان جوش

زالو با مکیدن خون و افزایش جریان خونرسانی در سطح پوست می تواند لک و تیرگی ها و جوش های پوست را برطرف کرده و با ترشح بزاق خود شفافیت و شادابی پوست را دوچندان کند.

بهبود دیسک و سیاتیک

در درمان دیسک و سیاتیک با ترشح آنزیم از بزاق زالو که به منظور تقویت عملکرد عصب بوده، سبب پاکسازی کانالrlm; های عصبی، بهبود خون رسانی به عصب سیاتیک و کاهش فشار نخاعی دیسک گردد.

درمان آرتروز

آرتروز در اثر سفت شدن مفصل و کاهش جریان خون در آنها ایجاد میrlm;شود، و زالو از طریق مکیدن خون آن ناحیه و همزمان با ترشح هیرودین بیrlm;حسی موضعی ایجاد کرده و با ترشح هیستامین سرعت جریان خون را بهبود میrlm;بخشد.

جایگزین حجامت

امروزه زالو درمانی می تواند جایگزینی مناسبی برای حجامت باشد چرا که می تواند به صورت عمیقrlm;تر خون فاسد را از بدن بیرون بکشد و تاثیری به مراتب بهتری را داشته باشد.

اثرات درمانی زالودرمان زخم دیابت

زالو با کمک آنزیم های براقی خود از جمله : هیرودی، دستابیلاز و هیالورونیداز؛ جریان خون در محل نیش و باعث ترمیم سریعrlm;تر محل آن به همراه بهبود زخم دیابتی میrlm;شود

درمان نعوظ

از عمده rlm;ترین دلایل ابتلا مردان به نعوظ اختلالات عصبی (ام اس)، روحی (افسردگی) یا عضوی (دیابت) است. بزاق زالو دارای ماده rlm;ای به نام MPS است که با ایجاد سلولrlm; های جدید و تولید کلاژن به درمان این بیماری کمک میrlm;کند.

درمان واریل

درمان واریل که در حال حاضر با عمل جراحی انجام می شود می تواند با زالو درمانی در ۳ الی ۴ نوبت با انداختن زالو و مکش خون وریدی واریل را درمان کرد.

استفاده از زالو درمانی در جراحی rlm;های زیبایی

زالوها به دلیل حفظ بافت نرم و افزایش سرعت بهبودی بعد از جراحی ترمیمی صورت محبوبیت زیادی پیدا کرده است. گزارشات نشان داده شده است که زالو درمانی باعث افزایش نتایج مثبت در جراحیrlm; های ترمیمی بر بینی، پیشانی، ، گونه و انگشتان پا و انگشتان پا شده است. تأثیر زالو درمانی در ه شدن خون در طی و بعد از این جراحی ها به بدن کمک می کند تا طبیعی تر و کاملاً بهبود یابد.

تقویت SEO در وب سایت وردپرس

نکاتی در زمینه روانشناسی برای اثربخشی وب سایت شما

آیا تجارت الکترونیک شما برای بازگشت به مدرسه آماده است؟

زالو ,میrlm ,خون ,های ,درمانی ,درمان ,زالو درمانی ,استفاده از ,بزاق زالو ,میrlm شود ,شده است

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

petlinofifp quattrakcommdod safirtrainticket througencycta shevel freedownloadvideo modara alihawk2019 mautarlanaps dabestan12