تاثیر توت خشک بر سلامتی

توت سفید به هر دو صورت تازه و خشک استفاده میrlm;شود.توت خشکدر مقایسه با نوع تازه آن دارای طبع گرم و تر است. با توجه به اینکه توت خشک حاوی مقادیر بالای مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن است، بنابراین در حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری ها نقش بسیار مهمی دارد. در ادامه به برخی از مهمترین خاصیت های توت خشک و تاثیر توت خشک بر سلامتی اشاره شده است:

منبع مهم آنتیrlm; اکسیدان rlm;ها

توت حاوی آنتی rlm;اکسیدانrlm; هایی است که به کنترل رادیکال rlm;های آزاد در بدن کمک فراوانی میrlm;کند. رادیکال rlm;های آزاد مولکولrlm; های ناپایداری هستند که در مقدار اندک مفید هستند اما در صورت افزایش مقدار آنها در سلول میrlm;توانند به سلول آسیب برسانند و باعث بروز استرسrlm; های اکسداتیو شوند. توت منبع فوق rlm;العاده آنتیrlm; اکسیدانrlm; هایی مانند آنتوسیانینrlm; ها، اسید الاژیک و رسوراتولrlm; ها هستند. علاوه بر محافظت از سلولrlm; های شما، این ترکیبات گیاهی میrlm;توانند خطر ابتلا به بیماری rlm;ها را نیز کاهش rlm;دهند.

درمان پوست

رادیکالrlm; های آزاد باعث پیر شدن پوست میrlm;شود و استفاده از توت به دلیل داشتن آنتی rlm;اکسیدانrlm; ها و تاثیر آن ها بر کنترل رادیکالrlm; های آزاد چین و چروک شدن پوست را به تعویق میrlm;اندازد. از طرف دیگر، روغن برگ درخت توت سفید به درمان پوستrlm; های خشک و حساس کمک میrlm;کنند.

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

مصرفتوتسفیداز طریق تولید آنتی اکسیدان هایی همچون آنتوسیانین و رزوراترول که دارای خاصیت ضد التهاب و کاهش فشار خون هستند باعث جلوگیری از بروز بیماریrlm;های قلبی و عروقی میrlm;شود و در بهبود جریان خون موثر است. علاوه بر این، انواع توتrlm; ها ممکن است به جلوگیری از اکسید شدن یا آسیب دیدن کلسترول LDL کمک کنند که اعتقاد بر این است که عامل اصلی ابتلا به بیماری rlm;های قلبی است. علاوه بر کاهش سطح کلسترول، توتrlm; خشک دارای اثرات مثبت دیگری بر سلامتی قلب است، که از جمله آن ها میrlm;توان به بهبود عملکرد شریانrlm; های قلب اشاره کرد. استفاده از توت خشک به کنترل فشار خون، جلوگیری از ه شدن خون و انجام سایر عملکردهای مهم کمک میrlm;کنند. التهاب بیش از حد میrlm;تواند به این سلولrlm; ها آسیب برساند و عملکرد مناسب آنها را مهار کند. به این اختلال عملکرد اندوتلیال گفته میrlm;شود که یکی از مهمترین فاکتورهای خطرناک بیماری های قلبی است. استفاده از توت برای بهبود عملکرد اندوتلیال در افراد بزرگسال، افراد مبتلا به سندرم متابولیک و افرادی که سیگار میrlm;کشند مثبت ارزیابی شده است.

تاثیر توت خشک بر سلامتی

از بین بردن علائم افسردگی و استرس

توت خشک به علت داشتن انواع ویتامین های گروه ب در رفع افسردگی، استرس، کاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب و هیجان موثر است.

توت خشک حاوی انواع ویتامینrlm;ها است

توت خشک دارای کالری اندک است و در عین حال حاوی مواد معدنی و انواع ویتامین rlm;rlm;ها است. توت منبع غنی ویتامین C است. در حقیقت ۱۵۰ گرم توت خشک نزدیک ۱۵۰٪ از مقدار ویتامین C مورد نیاز روزانه بدن را تامین میrlm;کند. توت خشک دارای ویتامینrlm; های C، منگنز، K1، مس و اسید فولیک است.

پیشگیری از کم خونی

توت خشک حاوی مقادیر بالایی از آهن و پروتئین است و مصرف آن برای پیشگیری و درمان کم خونی مفید است. همچنین مصرف منظم این میوه، انرژی مورد نیاز برای فعالیت های روزانه را تامین و خستگی ناشی از کمبود آهن را برطرف می کند.

غنی از فیبر

توت خشک دارای محتوای بالای فیبر بویژه فیبر محلول است. تحقیقات نشان داده است که فیبر محلول باعث کند شدن حرکت مواد غذایی درون دستگاه گوارش میrlm;شود، و بناراین باعث کاهش گرسنگی و احساس سیری بیشتر در افراد میrlm;شود. این عاملی در جهت کاهش کالری ورودی به بدن و همچنین مدیریت وزن بدن است. علاوه بر این، فیبر موجود در توت به کاهش کالریrlm; های که از طریق مصرف مواد غذایی مختلف دریافت کردهrlm;اید کمک فراوانی میrlm;کند. نتایج تحقیقات نشان داده است که دو برابر شدن میزان فیبر باعث میrlm;شود شما ۱۳۰ کالری در روز کمتر جذب کنید. همچنین، مقدار بالای فیبر توت به معنی کم بودن کربوهیدرات قابل هضم یا خالص است که با کم کردن فیبر از کل کربوهیدرات ها محاسبه میrlm;شود. فیبر موجود در توت خشک بهدرمانیبوستشدیدکمک نموده و در حفظ سلامت دستگاه گوارش نقش بسزایی ایفا می کند.

پیشگیری از ابتلا به سرطان

آنتیrlm; اکسیدانrlm; هایی که در توت به وفور یافت میrlm;شوند از جمله آنتوسیانین ها، اسید اللاژیک و رسوراترول میrlm;توانند خطر ابتلا به سرطان را در افراد کاهش دهند. مطالعات صورت گرفته بر انسان و حیوانات نشان داده است که استفاده از توت خشک در رژیم غذایی فرد را در برابر برخی سرطانrlm; ها مانند مری، دهان، سینه و روده بزرگ محافظت میrlm;کند.

تاثیر توت خشک بر سلامتی

اثر کبد چرب

آنتی rlm;اکسیدان آنتوسیانین موجود در توت سفید خشک باعث پاکrlm;سازی کبد میrlm;شود و بنابراین در درمان بیماری rlm;های مرتبط با کبد از جملهکبدچربو هپاتیت مزمن مفید است.

کاهش احتمال ابتلا به پارکینسون

براساس تحقیقات منتشر شده در مجلهNeurology ، افرادی که حداقل دو وعده توت در هفته مصرف میrlm;کنند ۲۵ درصد احتمال کمتری در ابتلا به بیماری پارکینسون نسبت به همسالان خود دارند. همچنین در این تحقیق نشان داده شد که مردان با بیشترین میزان مصرف فلاونوئیدها -که در انواع توت به وفور وجود دارند- خطر ابتلا به پارکینسون را تا ۴۰ درصد کاهش میrlm;دهند. علاوه بر اینکه میrlm;توانید توت را به صورت ساده استفاده نمایید، همچنین میrlm;توانید با افزودن آن به وعدهrlm; های غذایی تازه یا منجمد مانند ماست ،جودوسر و سالاد، یک وعده غذایی بسیار مغذی را تهیه کنید.

پیشگیری از آایمر

آنتیrlm; اکسیدانrlm; های موجود در توت خشک به شکل متحد در مقابله با اثر سن بر مغز عمل میrlm;کنند. پیری مغز باعث ایجاد کاهش شناختی شده که در ابتلا به آایمر نقش دارد. گزارشrlm; های رسیده در این زمینه حاکی از آن است که توت حاوی ترکیبات شیمیایی به نام پلی فنولیک است که میrlm;تواند از طریق پاکrlm;سازی مغز از تجمع سموم به مرور زمان از ابتلا به بیماری آایمر جلوگیری کند.

مقابله با افزایش فشار خون

اگرچه آزمایشrlm; های بالینی هنوز اثرات مصرف توت بر فشار خون را ثابت نکرده است، با این حال متخصصان رژیم غذایی و پزشکان بر این باورند که استفاده از رژیم غذایی حاوی میوهrlm; های تازه باعث حفظ تعادل در بدن میrlm;شود. گزارش rlm;ها نشان میrlm;دهند که نکته مشترک در آنها آنتی rlm;اکسیدان موجود در میوهrlm; ها است که باعث ایجاد و حفظ این تعادل میrlm;شود. استفاده از رژیم غذایی غنی از توت در افرادی که در سابقه خانوادگی خود دارای خطر بیماری قلبی (فشار خون بالا عامل مهم در بروز بیماریrlm; های قلبی است) دارند بسیار مفید است. ترکیبات شیمیایی توت خشک با التهاب سیستماتیک که ممکن است با فشار خون بالا همراه باشد مقابله میrlm;کند و به شما در حفظ سلامت بدنتان کمک شایانی میrlm;کند.

تقویت SEO در وب سایت وردپرس

نکاتی در زمینه روانشناسی برای اثربخشی وب سایت شما

آیا تجارت الکترونیک شما برای بازگشت به مدرسه آماده است؟

میrlm ,توت ,های ,خشک ,rlm ,ها ,توت خشک ,میrlm شود ,ابتلا به ,است که ,استفاده از

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

glenadpura asal12 sqlsanat phonevoip panjaretrenasim salamatakhbar sakoye9 nafis24 azarpad tarheeshel